21 lutego 2013

Trening siłowy - ramiona

Od zawsze miałam problem z ramionami, jeśli ktoś zapytałby się, czego nienawidzę w swoim ciele nawet nie zastanawiałabym się - nie cierpię swoim ramion. Zawsze były grube, na dodatek pokryte wysypką i krostkami, z którymi ciężko jest walczyć. Bardzo się ich wstydziłam, do tego stopnia, że nawet latem popylałam w sweterkach 3/4, żeby tylko je zakryć.
W sierpniu 2012 wzięłam się za siebie, wtedy obwód ramion wynosił 29 cm (starałam się je mierzyć w tym najgrubszym miejscu). Po prawie 8 miesiącach ćwiczeń obwód zmniejszył się do 26cm ( 27cm kiedy ręka swobodnie zwisa i jest bardziej "rozpłaszczona"). Moim marzeniem jest zmniejszyć te wymiary jeszcze o jakieś 2 cm, chociaż wątpię, że mi się uda, najwyraźniej taka jest budowa mojego ciała.

Teraz priorytetem jest dla mnie wyrzeźbienie ramion, co idzie mi coraz lepiej. Niestety, nie chodzę na siłownię, a w domu mam hantelki 2kg, ale kiedy tylko będzie większy przypływ gotówki zamawiam 5kg.
Trening siłowy ułożyłam dzięki stronie Atlas Ćwiczeń, każdy ruch jest tam dokładnie opisany i pokazany.


Trening mięśni naramiennych
Wyciskanie (2 serie po 15 powtórzeń)

Unoszenie bokiem w górę (2 serie po 10 powtórzeń)

Podciąganie wzdłuż tułowia (2 serie po 15 powtórzeń)

Unoszenie ramion w przód (2 serie po 15 powtórzeń)

Trening mięśni ramion
Uginanie ramion (2 serie po 15 powtórzeń)

Wyciskanie francuskie (2 serie po 15 powtórzeń)

Prostowanie ramienia w opadzie tułowia (2 serie po 10 powtórzeń)

Jestem początkująca jeśli chodzi o treningi siłowe, bardzo bym prosiła o jakieś podpowiedzi lub poprawki, będę wdzięczna!

9 komentarzy:

 1. Zobacz filmy z cyklu "Siłownia z mistrzem" na youtube'owym kanale BJJB - https://www.youtube.com/user/BycJakJanBlachowicz. Trener dokładnie omawia tam błędy popełniane przez początkujących i pomimo tego, że ciężary są dużo większe, rady są uniwersalne ;)
  Takie wskazówki na początek na pewno się przydadzą. Powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ramionka też muszę poćwiczyć..!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nie ma nic bardziej skutecznego na ramiona niż trening siłowy. Mimo, że biegałam i uprawiałam inne aeroby to praktycznie nie zmieniały swojego obwodu a dzięki siłowemu dosyć szybko zauważyłam różnicę ; ) Nie znoszę unoszenia bokiem w górę, póki co sprawia mi najwięcej problemów i muszę brać stosunkowo mniejsze ciężary ; p

  OdpowiedzUsuń
 4. Trochę siedzę w treningu siłowym. Ćwiczenia które wykonujesz są bardzo dobre na początek. Jedyne co mogę Ci doradzić to najpierw poćwicz jakiś czas z hantlami które masz czyli 2 kg, doszlifuj technikę , wyrób sobie odpowiednie ruchy. Jeżeli ćwiczenia będziesz wykonywać dobrze to i przy ciężarach po 2 kg będą efekty. Nie ma co od razu pakować się w duże obciążenia. Powodzenia z treningiem ramion :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szukam ostatnio zestawu ćwiczeń na ręce z hantelkami, więc ten wpis trafił mi się idealnie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Żeby rozbudować ciało nie potrzebujecie dodatkowego obciążenia.
  Poszukajcie artykułów o kalistenice i Street Workout-cie. Ćwicząc bez ciężaró możecie dużo zyskać.

  OdpowiedzUsuń
 7. zdecydowanie trening siłowy na ramiona będzie najlepszy. Postaraj się szlifować technikę - trzeba na to zwrócić dużą uwagę - barki np jest bardzo łatwo przeciążyć i mięć kontuzję.

  OdpowiedzUsuń